مشتریان عزیز، بخاطر بروزرسانی زیر ساخت سایت تا اطلاع ثانوی لطفا برای خرید محصولات با شماره 22858259-021 و 09051810140 تماس بگیرید

m2 sata

Post Main

M.2 SATA SSD و M.2 SATA SSDs Enclosure
SSD های M.2 SATA نوعی درایو حالت جامد هستند که از فرم فاکتور M.2 و رابط SATA استفاده می کنند. آنها طوری طراحی شده اند که در یک اسلات مخصوص روی مادربرد یا لپ تاپ قرار می گیرند که باعث صرفه جویی در فضا و بی نیازی به کابل می شود. SSD های M.2 SATA نسبت به هارد دیسک های سنتی (HDD) عملکرد سریع تر، مصرف انرژی کمتر و قابلیت اطمینان بالاتری ارائه می دهند.

با این حال، اگر می خواهید از M.2 SATA SSD به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی خارجی استفاده کنید، به یک محفظه M.2 SATA SSD نیاز دارید. محفظه M.2 SATA SSD دستگاهی است که به شما امکان می دهد یک M.2 SATA SSD را وصل کنید و آن را از طریق کابل USB به رایانه خود متصل کنید. محفظه M.2 SATA SSD همچنین می تواند محافظت، قابلیت حمل و سازگاری بیشتری را برای M.2 SATA SSD شما فراهم کند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که ویژگی ها و مزایای اصلی SSD های M.2 SATA و محفظه M.2 SATA SSD چیست.

ویژگی ها و مزایای SSD های M.2 SATA
SSD های M.2 SATA دارای چندین ویژگی و مزیت هستند که آنها را نسبت به هارد دیسک ها و انواع دیگر SSD ها برتری می دهد. بعضی از آنها … هستند:

اندازه و وزن کوچکتر: SSDهای M.2 SATA نسبت به هاردهای ۲.۵ یا ۳.۵ اینچی یا SSDها دارای فرم فاکتور کوچکتر و نازک تری هستند، به این معنی که می توانند در لپ تاپ ها، نوت بوک ها، NUC ها و اولترابوک های کوچکتر و سبکتر قرار بگیرند.
بدون نیاز به کابل یا محفظه درایو: SSD های M.2 SATA را می توان مستقیماً در یک اسلات مخصوص روی مادربرد یا لپ تاپ نصب کرد که نیازی به کابل های برق و داده یا جایگاه های درایو که فضا را اشغال می کنند و به هم ریختگی اضافه می کنند را از بین می برد.
مصرف انرژی کمتر: SSD های M.2 SATA نسبت به هارد دیسک ها یا انواع دیگر SSD انرژی کمتری مصرف می کنند، به این معنی که می توانند عمر باتری لپ تاپ شما را افزایش دهند یا هزینه انرژی دسکتاپ شما را کاهش دهند.
سرعت بیشتر: SSD های M.2 SATA از پروتکل SATA برای ارتباط با کامپیوتر استفاده می کنند که حداکثر سرعت آنها را به ۶ گیگابیت بر ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) محدود می کند. با این حال، این هنوز هم بسیار سریعتر از HDD ها است که حداکثر سرعت ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه یا ۳ گیگابیت بر ثانیه دارند. SSD های M.2 SATA می توانند تا ۵۵۰ مگابایت بر ثانیه (مگابایت در ثانیه) در سرعت خواندن و نوشتن متوالی دست یابند که برای اکثر وظایف و برنامه های روزمره کافی است.
قابلیت اطمینان بیشتر: SSD های M.2 SATA فاقد قطعات متحرک هستند و از حافظه فلش برای ذخیره داده ها استفاده می کنند، به این معنی که نسبت به HDD ها که دارای صفحات چرخان و بازوهای مکانیکی هستند، در برابر ضربه، لرزش، گرما و سایش مقاومت بیشتری دارند. SSD های M.2 SATA نیز نسبت به هارد دیسک ها دارای نرخ خرابی کمتر و طول عمر بیشتری هستند.
ویژگی ها و مزایای محفظه M.2 SATA SSDs
محفظه SSD های M.2 SATA دارای چندین ویژگی و مزیت است که آنها را برای استفاده از M.2 SATA SSD به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی خارجی مفید و راحت می کند. بعضی از آنها … هستند:

نصب و جداسازی آسان: محفظه SSD های M.2 SATA به گونه ای طراحی شده است که یک M.2 SATA SSD را در یک شیار یا یک سینی قرار داده و آن را از طریق کابل USB به رایانه خود متصل کنید. شما به راحتی می توانید M.2 SATA SSD خود را بدون باز کردن کیس کامپیوتر خود یا استفاده از هیچ ابزاری نصب و جدا کنید.
محافظت بیشتر: محفظه درایوهای SSD M.2 SATA می‌تواند محافظت بیشتری برای M.2 SATA SSD شما در برابر گرد و غبار، ضربه، آب یا سرقت ایجاد کند. برخی از محفظه‌های SSD M.2 SATA دارای طراحی مقاوم یا ضد آب هستند، در حالی که برخی دیگر دارای ویژگی‌های رمزگذاری یا بیومتریک هستند.
قابلیت حمل: محفظه SSD های M.2 SATA می تواند M.2 SATA SSD شما را قابل حمل تر و حمل آسان تر کند. می توانید از M.2 SATA SSD خود به عنوان یک دستگاه پشتیبان یا یک دستگاه انتقال داده ها، فایل ها یا برنامه های خود استفاده کنید.
سازگاری: محفظه SSD های M.2 SATA می تواند M.2 SATA SSD شما را با رایانه ها و دستگاه های مختلف سازگارتر کند. شما می توانید از M.2 SATA SSD خود با هر کامپیوتر یا دستگاهی که دارای پورت USB است، صرف نظر از سیستم عامل یا مادربرد استفاده کنید.
سرعت بیشتر: محفظه درایوهای SSD M.2 SATA می تواند از سرعت انتقال داده سریعتر نسبت به هارد دیسک یا انواع دیگر دستگاه های ذخیره سازی خارجی پشتیبانی کند. برخی از محفظه‌های M.2 SATA SSD از USB 3.0 یا ۳.۱ پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند به ترتیب تا ۵ گیگابیت بر ثانیه یا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه سرعت انتقال داده را ارائه دهند. برخی از محفظه های M.2 SATA SSD از UASP (پروتکل SCSI متصل به USB) نیز پشتیبانی می کنند که می تواند عملکرد و کارایی SSD M.2 SATA شما را بهبود بخشد.
نتیجه
ما توضیح داده ایم که ویژگی ها و مزایای اصلی SSD های M.2 SATA و محفظه M.2 SATA SSD چیست. SSD های M.2 SATA نوعی درایو حالت جامد هستند که از فرم فاکتور M.2 و رابط SATA استفاده می کنند. آنها عملکرد سریعتر، مصرف انرژی کمتر و قابلیت اطمینان بالاتر را نسبت به HDD ها و سایر انواع SSD ارائه می دهند. محفظه SSD های M.2 SATA نوعی دستگاه است که به شما امکان می دهد یک M.2 SATA SSD را وصل کنید و آن را از طریق کابل USB به رایانه خود متصل کنید. آنها حفاظت، قابلیت حمل، سازگاری و سرعت بیشتر را برای M.2 SATA SSD شما ارائه می دهند. بسته به نیاز و بودجه خود می توانید بهترین محفظه M.2 SATA SSD و M.2 SATA SSD را برای خود انتخاب کنید.

مطالبی که شاید به خواندن آن ها علاقه مند باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *