مشتریان عزیز، بخاطر بروزرسانی زیر ساخت سایت تا اطلاع ثانوی لطفا برای خرید محصولات با شماره 22858259-021 و 09051810140 تماس بگیرید

گیم با هارد اکسترنال

Post Main
بازی کردن با هارد اکسترنال، ارزشش را دارد یا نه؟
پیش از این، هدف درایوهای خارجی به ندرت ذخیره سازی بازی ها بود. با این حال، امروزه بازی های مدرن تقریباً شما را مجبور می کنند که یک درایو خارجی داشته باشید. اما انجام بازی با هارد اکسترنال ارزشش را دارد؟ آیا بر عملکرد تأثیر می گذارد؟ یا اصلاً قرار است اجرا کنند؟
 
از آنجایی که ما نصب و اجرای بازی ها را روی یک هارد دیسک اکسترنال آزمایش کردیم، این راهنما بسیار عالی خواهد بود و به تمام سوالات احتمالی که ممکن است در ذهن شما وجود دارد پاسخ دهد، مانند:
چه مزایایی از یک درایو خارجی به دست می آورید؟ و چه مشکلات کوچک آزاردهنده ای می توانید از اجرای بازی ها از طریق آنها با آن روبرو شوید.
و به طور قابل توجهی، در اوریکو به شما کمک خواهیم کرد تصمیم بگیرید که آیا بازی و گیم در درایو خارجی خوب است یا نه. پس بیایید شروع کنیم.
آیا امکان اجرای بازی در درایو خارجی وجود دارد؟
اجرای بازی‌ها با هارد دیسک خارجی (HDD) یا SSD، چه چیزی را انتخاب کنید؟
۷دلیل برای اجرای بازی ها بر روی هارد دیسک خارجی یا SSD (مزاحمات)
 1. ذخیره سازی اضافی
  ۲-قابل حمل بودن
  ۳.FPS تحت تاثیر قرار نمی گیرند
 2. جایگزین ارزان
 3. می تواند به سرعت های بهتری (گاهی اوقات) دست یابد
  چرا نباید از درایوهای خارجی برای بازی استفاده کنید؟ (معایب)
 4. زمان بارگذاری و نصب کندتر
 5. می تواند گران باشد
 6. پوشیدن و پاره شدن
 7. نمی تواند پهنای باند مشترک را اداره کند
  سوالات متداول
  افکار نهایی
 
اکنون، برای اجرای بازی ها از طریق درایوهای خارجی، رایانه شما باید بداند که کجا آنها را پیدا کند. خوشبختانه اکثر برنامه‌های کاربردی مانند Steam به شما این امکان را می‌دهند که مکان نصب بازی را به صورت دستی انتخاب کنید.
آیا امکان اجرای بازی در درایو خارجی وجود دارد؟
آیا می توانید بازی ها را روی هارد اکسترنال نصب کنید
بله، می توانید بازی های خود را از طریق هارد اکسترنال اجرا کنید. وقتی به پورت USB خود وصل می‌شوید، این درایوها مانند هر درایو ذخیره‌سازی دیگری عمل می‌کنند. با این حال، آنها در برخی زمینه ها متفاوت از یک درایو داخلی رفتار خواهند کرد، که من در آینده در مورد آن صحبت خواهم کردهمچنین، باید در نظر داشته باشید که اجرای بازی ها از طریق درایو اکسترنال نیاز به چند مرحله اضافی دارد.
خوب است بدانید – می‌توانید بازی‌های دانلود شده را از حافظه داخلی به یک درایو خارجی کپی کنید، اما وقتی نوبت به بازی‌های نصب‌شده می‌رسد، نمی‌توانید به همراه پوشه والد آن‌ها در درایوهای خارجی کپی پیست شوند – زیرا از قبل نیاز به نصب دارند.
اجرای بازی‌ها با هارد دیسک خارجی (HDD) یا SSD، چه چیزی را انتخاب کنید؟
درایوهای خارجی جایگزینی ارزان برای فضای ذخیره سازی اضافی هستند، به خصوص با هارد دیسک – که هزینه بهتری را برای هر گیگابایت فراهم می کند. با این حال، مهم نیست که درایو اکسترنال شما چقدر سریع باشد، هنگام اتصال درایوهای خارجی، همیشه با تنگناهای پورت USB مواجه خواهید شد.
امروزه USB 3.0 USB رایج است و سریعترین پورت با سرعت ۶۲۵ مگابایت بر ثانیه توسط درایوهای خارجی استفاده می شود. در حالی که درایو داخلی مانند SSD های NVME (که مستقیماً به شکاف های مادربرد متصل می شوند) به سرعت ۳۵۰۰ مگابایت بر ثانیه می رسد. بنابراین به دلیل اتصال از طریق پورت USB به سرعت محدود خواهید شد.
این پدیده در مورد هارد دیسک بدتر می شود – سرعت آن به ۸۰-۱۶۰ مگابایت بر ثانیه می رسد. علاوه بر این، علت هارد مکانیکی است که از یک سیستم فایل سنتی استفاده می کند که برای بازی ها بهینه نشده است.
در مقابل، انواع کانکتورهای SSD خارجی مانند SATA و PCIe NVMe زمان بوت سریع‌تر را امکان‌پذیر می‌کنند و مهم‌تر از آن، زمان‌های بارگذاری کوتاه‌تر به این معنی است که می‌توانید سریع‌تر به بازی بازگردید و همچنین زمان کمتری را صرف خیره شدن به صفحه بارگیری کنید. یک SSD می تواند زمان بارگذاری را به نصف کاهش دهد و تجربه بهتری از بازی را ایجاد کند.
بنابراین، اگر قصد دارید بازی ها را با درایو اکسترنال انجام دهید، یک SSD خارجی گزینه بهتر و قابل اعتمادتری نسبت به HDD خواهد بود.
Tpp 7 دلیل برای اجرای بازی ها بر روی هارد دیسک خارجی یا SSD
تکراری ترین نقطه ضعفی که در مورد بازی کردن بازی ها با هارد اکسترنال شنیده اید، سرعت پایین آنهاست.
صرف نظر از این، استفاده از درایو اکسترنال مزایای بی‌شماری دارد، به‌ویژه برای بازی – جایی که سرعت پایین‌تر ممکن است قابل توجه نباشد و تجربه بازی خود را به خوبی ادامه دهید.
 1. ذخیره سازی اضافی
  ارتقاء فوری به سمت فضای ذخیره سازی اضافی دلیل اصلی دریافت درایو خارجی است. بازی های مدرن امروزی فضای زیادی را اشغال می کنند. این نیز خوب است، زیرا به معنای گرافیک، خط داستانی یا گیم پلی بهتر است.
نصب یک بازی به طور معمول حداقل ۵۰ گیگابایت است – مانند Assassin’s Creed Origins یا Shadow of Tomb Raider. با فضای ذخیره‌سازی خارجی اضافی، لازم نیست نگران باشید که بازی‌های قدیمی خود را بوت کنید تا فضایی برای بازی‌های جدیدتر ایجاد کنید.
۲-قابل حمل بودن
در حالی که فضای ذخیره سازی اضافی ممکن است دلیل محبوب داشتن یک درایو اکسترنال باشد، جلسات بازی در خانه یکی از دوستان بهترین خاطرات را برای شما ایجاد می کند. بنابراین، یک درایو خارجی مجموعه انتخاب بازی ما را بسیار گسترش می دهد.
قابلیت حمل درایو خارجی
نه تنها این، بلکه یک درایو اکسترنال نیز به شما این امکان را می دهد که از طریق کام بازی کنید
قلعه تخت شما گاهی اوقات، ممکن است پس از یک روز طولانی در محل کار برای تنظیم بازی دسکتاپ خود خیلی خسته باشید. بنابراین، یک درایو اکسترنال به شما امکان می دهد بازی های مورد علاقه خود را از طریق لپ تاپ خود انجام دهید.
۳.FPS تحت تاثیر قرار نمی گیرند
تنها نقطه ضعف اصلی درایو اکسترنال زمان بارگذاری کند است. با این حال، هنگامی که در بازی هستید، هیچ تفاوتی در FPS وجود نخواهد داشت. این ادعا ساده نیست، اما با آزمایش های انجام شده توسط Hardware Canucks پشتیبانی می شود.
تست فریم بر ثانیه call of duty روی هارد اکسترنال
همانطور که می بینید، هیچ تاثیری روی FPS بازی وجود ندارد. نتایج در CS:GO نیز مشابه بود.
تست CSGO FPS روی هارد اکسترنال
مسئله این است که بازی ها همیشه با رم خالی می شوند. دستگاه های ذخیره سازی رایانه برای ذخیره فایل های بازی و ذخیره سازی ها استفاده می شود. هر زمان که بازی راه اندازی می شود، فایل ها مستقیماً به رم DDR4 یا DDR5 به CPU/GPU ارسال می شوند. تا زمانی که یک سیستم مناسب با اجزای مناسب دارید، استفاده از درایو خارجی بر FPS تأثیری نخواهد گذاشت.
 1. جایگزین ارزان
  اگر به فضای ذخیره‌سازی اضافی نیاز دارید (بپذیریم، هر کاربری پس از مدتی به آن نیاز دارد)، احتمالاً به ارتقای اندازه حافظه داخلی خود فکر می‌کنید. با این حال، ذخیره سازی بزرگتر به طور قابل توجهی بیشتر از چندین ذخیره سازی کوچکتر هزینه دارد. و برای SSD ها، هزینه حتی بالاتر است.
بنابراین، درایوهای اکسترنال جایگزین ارزان قیمتی برای ذخیره سازی اضافی هستند. شما می توانید چندین مورد از این ها را خریداری کنید تا زمانی که آماده باشید دلارهای زیادی برای حافظه داخلی کلان هزینه کنید.
 1. می تواند به سرعت های بهتری (گاهی اوقات) دست یابد
  همانطور که قبلاً ذکر شد، انجام بازی ها از روی هارد اکسترنال ممکن است با گلوگاه پورت USB مواجه شود. بنابراین، چگونه می توانند به سرعت های بهتری دست یابند؟
ببینید، آیا درایو داخلی شما ممکن است یک هارد دیسک باشد – مانند برخی از لپ تاپ های قدیمی. بنابراین، با نصب یک SSD خارجی، می‌توانید فوراً سرعت آهسته‌تر ۸۰ تا ۱۶۰ مگابایت بر ثانیه یک هارد دیسک داخلی را با یک SSD سریع‌تر دور بزنید – که می‌تواند به سرعت ۶۲۵ مگابایت بر ثانیه (بسته به پورت USB) برسد.
نکته – در برخی از لپ‌تاپ‌ها، دسترسی به پنل پشتی برای ارتقای یک درایو داخلی ممکن است آنقدرها هم که فکر می‌کنید آسان نباشد. تعداد زیادی سیم کشی و اتصالات حساس وجود دارد. در چنین سناریوهایی، ارتقای فضای ذخیره سازی از طریق درایو خارجی منطقی تر است.
در برخی از لپ‌تاپ‌ها، دسترسی به پنل پشتی برای ارتقای درایو داخلی ممکن است آنقدرها هم که فکر می‌کنید آسان نباشد. تعداد زیادی سیم کشی و اتصالات حساس وجود دارد. در چنین سناریوهایی، ارتقای فضای ذخیره سازی از طریق درایو خارجی منطقی تر است.
چرا نباید از درایوهای خارجی برای بازی استفاده کنید؟ (معایب)
از آنجایی که استفاده از درایو خارجی برای بازی مزایای زیادی دارد، همچنان به عنوان یک “جایگزین” استفاده می شود. در نتیجه، آنها دارای چند جنبه منفی هستند که در زیر مورد بحث قرار می گیرد:
 1. زمان بارگذاری و نصب کندتر
  مهم نیست که درایو SSD خارجی چقدر سریع است، نمی‌تواند به اندازه اتصال یک درایو SSD داخلی به مادربرد باشد. همین امر در مورد هاردهای داخلی در مقابل هارد نیز صادق است.
بنابراین، نصب یا بارگذاری فایل‌های بازی زمان بیشتری می‌برد. اکنون، FPS درون بازی شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. با این حال، بارگذاری طولانی صفحه نمایش ممکن است برای برخی افراد آزاردهنده باشد.
خبر خوب این است که اگر درایو خارجی دارید اما USB 3.0 یا بالاتر دارید، می‌توانید از زمان بارگذاری سریع‌تر بهره ببرید. مانند آنچه در این آزمایش ها مشاهده می شود:
کمی زمینه:
سرعت USB 3.2 Gen2: 1250 مگابایت بر ثانیه
سرعت USB 3.2 Gen1: 625 مگابایت بر ثانیه
سرعت USB 2.0: 60 مگابایت بر ثانیه
 1. می تواند گران باشد
  انجام بازی با درایو خارجی می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. جایی که آنها جایگزین ارزان قیمتی برای ذخیره سازی اضافی ارائه می دهند، در عین حال در برخی موارد گرانتر از درایوهای داخلی هستند.
طراحی محفظه‌هایی برای ایمن‌تر کردن درایوها – به‌ویژه برای هارد دیسک‌ها بسیار ضروری است – هزینه‌های اضافی را به تولید کلی اضافه می‌کند، عمدتاً در مورد درایوهای NVMe یا PCIe SDD.
سپس بسته بندی و بازاریابی نیز وجود دارد. علاوه بر این، قطعات داخلی نسبت به قطعات قابل حمل، بازار انبوه‌تر و ارزان‌تر هستند.
 1. پوشیدن و پاره شدن
  از آنجایی که درایوهای اکسترنال را به طور مکرر از پریز جدا می‌کنید، آن‌ها مستعد ساییدگی و پارگی سریع‌تر می‌شوند. علاوه بر این، پورت USB معمولی شما نیز آسیب پذیر است. یک سیستم دسکتاپ استاندارد ممکن است چندین پورت USB داشته باشد، بنابراین ممکن است فکر کنید که این ممکن است مشکلی نداشته باشد.
پورت ها برای درایو خارجی
یک شاسی متوسط ​​یا تمام برج ارزان قیمت بیش از دو پورت USB 3.2 نخواهد داشت. بنابراین، اگر فقط یک پورت را از دست بدهید، می توانید احساس ناتوانی کنید. و در مورد لپ‌تاپ‌ها، شما بیشتر فقط یک پورت USB با سرعت فوق‌العاده دریافت می‌کنید.
در مورد هارد دیسک، باید گامی برای یکپارچه سازی دیسک به طور منظم بردارید، اما هرگز SSD را یکپارچه نکنید – طول عمر اثرات.

 1. نمی تواند پهنای باند مشترک را اداره کند
  درگاه های USB دارای پهنای باند مشترک در قسمت جلویی شاسی هستند. اگر دستگاه دیگری را با درایو خود به پنل جلویی متصل کنید، سرعت کمتری را مشاهده خواهید کرد. و سرعت می تواند تقریباً تحت تأثیر هر چیزی باشد، مانند کارت های ضبط USB، هدست، و حتی ماوس یا صفحه کلید.
خوشبختانه این یک راه حل آسان دارد: برای افزایش سرعت هارد فقط از اتصالات USB در پشت استفاده کنید.
سوالات متداول
برای بازی باید از SSD یا HDD خارجی استفاده کنم؟
توصیه می شود از SSD خارجی استفاده کنید، به خصوص برای بازی. دلیل آن این است که می توانید با SSD به سرعت بهتری دست یابید، حتی بهتر از یک هارد دیسک داخلی. با یک هارد دیسک، زمان بارگذاری طولانی‌تری را تجربه خواهید کرد و ممکن است وقتی به یک منطقه جدید بروید، بارگذاری بافت‌ها متوقف شود.
آیا بازی ها روی هارد اکسترنال کندتر بارگذاری می شوند؟
بله، نقطه ضعف داشتن درایو اکسترنال این است که بازی ها کندتر بارگذاری می شوند. این در HDD در مقایسه با SSD بسیار بدتر است. با این حال، بازی ها از طریق رم شما نیز اجرا می شوند. بنابراین، هنگامی که فایل ها بارگذاری می شوند، به سختی تفاوتی در تجربه بازی خود مشاهده خواهید کرد.
آیا می توانم بازی ها را از حافظه داخلی به درایو خارجی منتقل کنم؟
انتقال بازی ها از حافظه داخلی به درایو خارجی به سادگی کشیدن و رها کردن پوشه نیست. شما باید بازی ها را در درایو خارجی خود نصب کنید تا از طریق آنها بازی کنید. برخی از برنامه‌ها مانند بلیزارد یا استیم این فرآیند را تسهیل می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند از طریق خود برنامه یک کپی در مکان دیگری ایجاد کنید.
برای بازی چه ظرفیتی از درایو اکسترنال بگیرم؟
اگر قصد داشته باشید حداقل ۵۰۰ گیگابایت ظرفیت درایو خارجی خود را برای بازی داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد. این به این دلیل است که حتی کوچک‌ترین بازی‌های امروزی می‌توانند حدود ۲۰ گیگابایت حافظه داشته باشند، در حالی که بسیاری از آنها می‌توانند تا ۱۰۰ گیگابایت را اشغال کنند. و در حین نصب، برای اطمینان از اینکه فرآیند به درستی انجام می شود، همیشه به مقداری اتاق تکان دادن اضافی نیاز است.
مشکلات سازگاری بازی در درایو خارجی چیست؟
برخی از بازی ها ممکن است به دلیل مشکلات سازگاری یا الزامات DRM بازی (مدیریت حقوق دیجیتال) با هارد دیسک های خارجی کار نکنند.
افکار نهایی
اجرای بازی ها روی هارد اکسترنال یک گزینه مناسب برای بازی ها و فضای ذخیره سازی اضافی شماست. این به شما کمک می‌کند تا در حین یافتن گزینه‌های ذخیره‌سازی برای برخی از بازی‌های مورد علاقه‌تان با انتخابی فوق‌العاده برای حمل‌پذیری، به بودجه خود توجه داشته باشید تا حتی بتوانید از بازی‌های مورد علاقه خود در خانه دوستان لذت ببرید.
SDD های خارجی بر عملکرد بازی تأثیر نمی گذارند، به خصوص اگر درایو خارجی شما یک SSD باشد. فقط بازی هایی که تمام مشخصات عملکرد رایانه شما را تحت تأثیر قرار می دهند می توانند واقعاً از یک درایو خارجی بهره مند شوند.
به یاد داشته باشید – اتصال مجدد مکرر آنها را مستعد ساییدگی و پارگی می کند. و اگر در وسط بازی درایو قطع شود، بازی فوراً از کار می افتد. تمام پیشرفت بازی و داده های ذخیره نشده خود را از دست خواهید داد. ناگفته نماند که قطع ناگهانی اتصال برای خود درایو چقدر خطرناک است.
به طور کلی، داشتن یک درایو خارجی همیشه خوب است. زیرا به شما امکان می دهد علاوه بر خود بازی، گزینه های ذخیره سازی خود را نیز گسترش دهید. و اگر زمانی به مقداری ذخیره سازی اضطراری نیاز دارید، خوب، آن را دارید.

مطالبی که شاید به خواندن آن ها علاقه مند باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *