مشتریان عزیز، بخاطر بروزرسانی زیر ساخت سایت تا اطلاع ثانوی لطفا برای خرید محصولات با شماره 22858259-021 و 09051810140 تماس بگیرید

بنچمارک افشا شده اپل M1 Ultra

Post Main

بنچمارک افشا شده اپل M1 Ultra نشان می‌دهد که مک استودیو می‌تواند یک قاتل Mac Pro باشد! مک استودیوی جدید می‌تواند یک رایانه شخصی ...

بنچمارک‌ افشا شده اپل M1 Ultra نشان می‌دهد که مک استودیو می‌تواند یک قاتل Mac Pro باشد!

طبق بنچمارک افشا شده اپل، مک استودیوی جدید می‌تواند یک رایانه شخصی شگفت انگیز باشد. اگر اطلاعات فاش شده درست باشند، این رایانه می‌تواند به راحتی از قدرتمندترین (و گران‌ترین) مک پرو اپل بهتر عمل کند.

به گزارش MacRumors، نتایج بنچمارک افشا شده اپل با نرم افزار Geekbench 5 که عملکرد یک پردازنده رایانه شخصی را آزمایش می‌کند. این نتایج نشان می‌دهد که یک Mac Studio با M1 Ultra بیست هسته ای در تست‌های تک هسته‌ای ۱۷۹۳ امتیاز و در تست‌های چند هسته‌ای ۲۴۰۵۵ امتیاز کسب کرده است. این نمرات در آزمون‌های اصلی نمره‌گذاری شدند.

نتایج بنچمارک افشا شده اپل

این اعداد قابل توجه هستند، به خصوص در مقایسه با Mac Pro با پردازنده ۲۸ هسته‌ای Intel Xeon W، که در همان آزمونها امتیازهای ۱۱۵۲ و ۱۹۹۵۱ را کسب کرده است.

 تک هسته‌ای ۵۶ درصد سریعتر از Mac Pro 28 هسته‌ای است.

عملکرد تک هسته‌ای به این معنی است که M1 Ultra با وجود داشتن هسته‌های کمتر، سریعتر از Xeon W است.

Xeon W اینتل یک پردازنده قدرتمند برای استفاده حرفه‎‌ای است که برای حجم کاری بسیار سنگین طراحی شده است. بنابراین اپل تراشه‌هایی را عرضه بازار کرده است که می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به آن داشته باشند درست است. به خصوص با توجه به مصرف انرژی کمتر M1 Ultra، این واقعیت ملموس‌تر است.

آیا اپل فقط یک قاتل Mac Pro ساخته است؟

در حالی که نتایج بنچمارک افشا شده اپل M1 Ultra تأیید نشده اند، اما واقع بینانه به نظر می‌رسند. این نتایج مطابق با نوعی بهبود عملکرد هستند که اپل در رویداد مارس اعلام کرد. در این رویداد مک استودیو و M1 Ultra را معرفی کرد.

M1 Ultra یک دستگاه بسیار چشمگیر است که اساساً از دو تراشه M1 Max متصل به هم تشکیل شده است. این دستگاه به عنوان یک SoC (سیستم روی تراشه) عظیم و فوق العاده قدرتمند عمل می‌کند.

مک استودیو اولین دستگاهی خواهد بود که از M1 Ultra استفاده می‌کند. 

این واقعیت که این میزان توان را در یک طرح جمع و جور، ( ابعاد آن خیلی بزرگتر از یک مک مینی نیست) بسته بندی کنند، ممکن است باعث شود برخی از افراد، دیگر Mac Pro را با پردازنده قدیمی Xeon اینتل منسوخ شده بدانند. اگرچه چنین کاری دور از انتظار نیست ولی اپل اشاره کرده است که یک مک پرو جدید در راه است.

یک مک پرو جدید در راه است!

در انتهای رویداد مارس، تیم کوک، مدیر عامل شرکت، گفت که مک استودیو از نظر عملکرد بین مک مینی و مک پرو قرار خواهد گرفت. در همان زمان، او اذعان کرد که Mac Pro آخرین مک این شرکت است که به تراشه‌های مبتنی بر Apple M1 خواهد بود.

در حالی که مک استودیو با این ویژگی ها، در حال حاضر شبیه یک قاتل مک پرو به نظر می رسد، ما احتمالاً در اواخر امسال شاهد یک مک پرو جدید با تراشه های M1 و حتی قدرتمندتر خواهیم بود. (شاید دو M1 Ultra با هم همکاری کنند؟) امیدواریم مانند Mac Pro قبلی، درجاتی از ماژولار بودن یا ارتقاء را نیز ارائه دهد. که به آن برتری بیشتری نسبت به Mac Studio می‌دهد.

صرف نظر از اینکه چه اتفاقی می‌افتد، به نظر می‌رسد که اپل دوباره هوس ساخت رایانه‌های شخصی در ایستگاه‌های کاری خلاقانه قدرتمند را پیدا کرده است. پس ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم قرار است چه اتفاقی بیفتد.

مطالبی که شاید به خواندن آن ها علاقه مند باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *