آپدیت احتمالی iOS 15 و تغییرات Safari

Post Main

به لطف آپدیت احتمالی iOS 15، حالت تاریک بهتری Safari دریافت می‌کند! Safari در آپدیت iOS 15 حالت تاریک و ویژگی‌ بهتری را خواهد داشت.

به لطف آپدیت احتمالی iOS 15، حالت تاریک (dark mode) بهتری Safari دریافت می‌کند!

Safari در آپدیت iOS 15 حالت تاریک (dark mode) و ویژگی‌های بهتری برای حفظ حریم خصوصی کوکی‌ها خواهد داشت.

مرورگر وب اپل مبتنی بر موتوری به نام WebKit است، دقیقاً مانند مرورگر کروم گوگل که بر اساس موتوری به نام Chromium است.

آخرین اخبار

از آنجایی که WebKit یک پروژه اپن سورس است که در GitHub میزبانی می‌شود. این موتور جستجو به هر توسعه‌دهنده‌ای اجازه می‌دهد تا برنامه کدنویسی شده خود را بتواند وارد کند. این ویژگی‌های جدید آیفون می‌توانند در iOS 15.4 یا iOS 16 ظاهر شوند.

با وجود اینکه شایعاتی مبنی بر برگزاری یک رویداد در ماه مارس به گوش می‌رسد، این سوال باقی می‌ماند که آیا اپل نباید برنامه‌های خود را به‌جای اینکه هر سال منتظر یک آپدیت اصلی iOS باشد، به‌طور منظم‌تر آپدیت کند؟

آپدیت منظم بیشتر در Safari

در سال‌های اخیر، تقریباٌ بعد از iOS 13، اپل تلاش کرده است تا ویژگی‌های بیشتری را در قالب چندین نسخه منتشر کند. یعنی به‌جای اینکه همه آنها را در یک نسخه بصورت یکجا منتشر کند، هرکدام از آنها را همراه با عرضه آخرین مدل آیفون منتشر کند.

Safari در آپدیت iOS 15
Safari در آپدیت iOS 15

iOS 13.4 نمونه خوبی برای از پشتیبانی ماوس بود که به مجموعه آیپد اضافه شد. این ورژن همراه با کیبورد جادویی بود که شامل ترکپد می‌شد. اگر چه برای بررسی این ویژگی، نیاز نیست حتما این اکسسوری را خریداری کنید، به کمک هر کیبورد یا ماوس بی سیم وایرلس، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

اما Safari اخیراً روزهای سختی را سپری کرده است. به خاطر اینکه طراحی جدید WWDC 2021 توسط کاربران مورد انتقاد شدید قرار گرفت. پس از انتشار آپدیت iOS 15 و macOS Monterey در سپتامبر ۲۰۲۱ به میزان قابل توجهی تعداد آن کاهش یافت.

در مقایسه استقبال خریداران از طراحی فعلی WWDC 2021 نسبت اولین آیفون با Safari 1.0 از زمان عرضه آن در سال ۲۰۰۷ نشان می‌دهد که این مدل زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.

با این حال، ویژگی‌های جدید مانند: حالت تاریک سفارشی شده و گزینه‌های حفظ حریم خصوصی بیشتر می‌تواند به کاربران مرورگر اپل اطمینان بیشتری بدهد که این شرکت روی ظاهر جدیدی تمرکز نمی‌کند. به خاطر همین شرکت اپل نیازی نمی‌بیند و یا اینکه نمی‌خواهد بروی ظاهر آن تغییر ایجاد کند. در عوض، ویژگی‌هایی وجود خواهد داشت که به حفظ حریم خصوصی کمک می‌کند. یا اینکه مرورگر را با رنگ تیره متفاوتی طراحی کند.

این موضوع نشان می‌دهد که اپل نه تنها به نظرات کاربرانش اهمیت می‌‎دهد، بلکه ویژگی‌های نسخه .۱ را خیلی زودتر از WWDC در ژوئن امسال ارائه می‌کند. ما احتمالاً بعدا متوجه خواهیم شد که این شرکت برای آینده چه برنامه‌ای در نظر گرفته است.

مطالبی که شاید به خواندن آن ها علاقه مند باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *